48. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych w Olsztynie

W dniach od 11 do 12-go kwietnia 2019 roku mieliśmy przyjemność reprezentować nasze Doktoranckie Koło Naukowego „Zielona Chemia” na 48 Międzynarodowym Seminarium Kół Naukowych, która się odbyła się na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie. W Sekcji Nauk Technicznych prezentowaliśmy wyniki naszych badań podczas dyskusji w czasie sesji posterowej. Na konferencji spotkaliśmy wielu studentów i doktorantów, tak bardzo zaangażowanych w swoją pracę, że pozytywna „naukowa” energia była wyczuwalna w powietrzu. Inspirujący byli nie tylko uczestnicy konferencji, ale również sama komisja, dzięki której atmosfera konferencji była bardzo przyjazna, a jednocześnie prowadzone dyskusje pełne intrygujących pytań.

Byliśmy pod wrażeniem ogromnego kampusu Uczelni, na terenie którego studenci mają wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak: salon fryzjerski, sklep spożywczy itp. Na środku kampusu znajdowała się ogromna studencka stołówka, w której mieliśmy przyjemność spożyć posiłek.

Miasto Olsztyn urzekło nasz swoją architekturą oraz malowniczymi jeziorami. w obrębie miasta. Perełką miasta jest jego najstarsza część, w której można podziwiać Wysoką Bramę będącą pozostałością średniowiecznych obwarowań miasta oraz zamek, w którym Mikołaj Kopernik tworzył dzieło swojego życia: „O Obrotach sfer niebieskich”.

Olsztyn wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Mamy szczerą nadzieję, że uda nam się wziąć udział w przyszłorocznym seminarium.