Warszawski sen i szczecińska pobudka

Niezawodna reprezentacja DKN „Zielona Chemia” wzięła udział w 10th Intercollegiate Biotechnology Symposium “Symbioza”, które odbyło się w dniach 12-14 maja 2023 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Czymże byłaby wyprawa do Warszawy bez zdjęcia przy Pałacu Kultury i Nauki? Prawdziwi turyści!
WIATR NIE ZRYWA SILNYCH DRZEW, nas tylko próbował porwać.

Podczas Sympozjum zaprezentowaliśmy swoje prace w postaci posterów. Joanna Jabłońska przedstawiła wyniki swoich badań podczas prezentacji ustnej i zdobyła pierwszą nagrodę! Gratulujemy i pękamy z dumy!!!

Bezkonkurencyjna Joanna Jabłońska podczas prezentacji
Pani Prezes przy posterze…
…i Pani Sekretarz dumnie prezentująca wyniki badań

Powrót z Warszawy był pełen dyskusji naukowych, ponieważ lada dzień odbyło się VIII Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików. To wydarzenie corocznie organizowane jest przez nasz Wydział. Podczas tego Sympozjum nasza Mistrzyni prezentowania – Joanna Jabłońska- przedstawiła pracę pt. „Wpływ komercyjnie dostępnych wielościennych nanorurek węglowych i ich modyfikacji na fizjologię Pseudomonas aeruginosa”, której Autorami są: Joanna JABŁOŃSKA, Martyna JURKIEWICZ, Kamila DUBROWSKA, Oliwia PASZKIEWICZ, Adrian AUGUSTYNIAK, Iwona PEŁECH, Robert PEŁECH, Rafał RAKOCZY.

Z kolei Kamila Dubrowska zaprezentowała wyniki badań w formie posteru pt. „Wpływ LZO zaadsorbowanych na powierzchni węgla aktywnego na biomasę i żywotność mikroorganizmów”, nad którym pracowali: Kamila DUBROWSKA, Martyna JURKIEWICZ, Joanna JABŁOŃSKA, Oliwia PASZKIEWICZ, Adrian AUGUSTYNIAK, Robert PEŁECH, Rafał RAKOCZY. Obie te prace są efektem współpracy w ramach Doktoranckiego Koła Naukowego „Zielona Chemia”.