„Europejska Noc Naukowców” w ITChO ZUT

W piątek 28 września 2018 roku Doktoranckie Koło Naukowe „Zielona Chemia” pod opieką dr hab. inż. Roberta Pełecha oraz Pracownicy ITChO (mgr inż. Marlena Musik, dr inż. Edyta Makuch, mgr inż. Piotr Miądlicki i dr inż. Marcin Bartkowiak) wzięli udział w Europejskiej Nocy Naukowców.
W ramach Nocy Naukowców przygotowaliśmy oraz przeprowadziliśmy warsztaty chemiczne dla uczniów Szkół Podstawowych. Zostały one podzielone na dwa segmenty: Koktajl chemiczny – burza eksperymentów w probówce oraz Chemia pełna tajemnic, czyli nieodkryte laboratorium Dextera.
W ramach przygotowanych warsztatów chemicznych uczniowie Szkół Podstawowych mogli samodzielnie przeprowadzić szalone eksperymenty oraz wziąć udział w spektakularnych pokazach wykonywanych przez nasz zespół.

Ponadto w piątek 28 września 2018 roku w Stargardzie odbyła się „Europejska Noc Naukowców”, w ramach której mgr inż. Andrzej Günther przygotował i przeprowadził niezapomniane pokazy chemiczne pt. Kolorowe doświadczenia widziane okiem młodego chemika. Pokazy te skierowane były do wszystkich uczniów uczęszczających do szkół w Stargardzie.