X Kongres Technologii Chemicznej

W dniach 11-14 maja 2022 roku we Wrocławiu odbył się X Kongres Technologii Chemicznej.

Naszą uczelnię reprezentowało liczne grono naukowców – Profesorów, Doktorów, Doktorantów i Studentów. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Doktoranckiego Koła Naukowego „Zielona Chemia” wraz z Opiekunem. Podczas Kongresu doktoranci zaprezentowali swoje wyniki badań w postaci następujących referatów i posterów:

Amanda Sałacińska – referat „Otrzymywanie i charakterystyka modyfikowanych membran z polieterosulfonu”

Martyna Jurkiewicz – poster „Krzywe przebicia adsorpcji lotnych związków organicznych w układzie wieloskładnikowym”

Joanna Klebeko – poster „Wpływ rodzaju aminokwasu na właściwości fizykochemiczne soli estrów alkilowych aminokwasów”

Mateusz Weisbrodt – poster „Właściwości termomechaniczne klejów samoprzylepnych z wielofunkcyjnych telomerów akrylanowych”

Dorota Skowrońska – poster „Badanie wpływu cieczy głęboko eutektycznych na bazie kwasu jabłkowego na właściwości folii skrobiowych”

Marcin Kujbida – poster „Wpływ zmiany sposobu prowadzenia procesu na wyniki epoksydowania 1,5,9-
cyklododekatrienu nadtlenkiem wodoru na katalizatorach mezoporowatych”

Łukasz Sałaciński – poster „Sole fosfoniowe i heteropolikwasy jako katalizatory epoksydowania 1,5,9-cyklododekatrienu”

Opiekun DKN „Zielona Chemia” dr hab. inż. Robert Pełech, prof. ZUT zaprezentował referat pt. „Piroliza pomiotu z hodowli drobiu-charakterystyka i możliwości wykorzystania produktów”

Udział w Kongresie umożliwił nam poznanie naukowców, którzy zajmują się pracami badawczymi mieszczącymi się w obszarze naszych zainteresowań. Niewątpliwie czas spędzony we Wrocławiu obfitował w dyskusje naukowe. Dodatkowo sprzyjała nam pogoda, zatem w wolnym czasie odkrywaliśmy Wrocław, przy okazji poznając siebie nawzajem.