Wybuchowy początek lata

Członkowie naszego koła- Dorota Skowrońska, Martyna Jurkiewicz, Marcin Kujbida i Mateusz Weisbrodt przeprowadzili dla Uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych warsztaty chemiczne połączone ze zjawiskowymi pokazami.

Najpierw gościliśmy Uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 45 w Szczecinie.

Kolejna grupa, którą ciekawił świat chemii, zawitała do nas z Pierwszej Szkoły Podstawowej Montessori w Szczecinie.

Uczniowe z obydwu szkół zostali zapoznani z tematyką prac badawczych realizowanych w Katedrze Technologii Chemicznej Organicznej i Materiałów Polimerowych. Laboratoria i aparaturę zaprezentował Opiekun naszego koła Pan dr hab. inż. Robert Pełech, prof. ZUT.

Serdecznie dziękujemy obydwu grupom za chęć uczestnictwa w naszych zajęciach, za miłą atmosferę, a ich Opiekunom za pomoc w zachowaniu bezpiecznych warunków.